o OTI…

OTI specjalizuje się w rehabilitacji neurologicznej. Ofertę ośrodka kierujemy przede wszystkim do osób dorosłych z zaburzeniami neurologicznymi.
Główne zadanie terapii to:
– przywracanie utraconych funkcji
– podtrzymanie działania funkcji które pozostały sprawne, ale mogą bez pomocy zewnętrznej tą sprawność utracić.
Ćwiczenia są zawsze dobieramy indywidualnie, a ich zakres uzależniamy od stanu i możliwości pacjenta.

Programy rehabilitacji proponowane przez Ośrodek skierowane są do pacjentów u których zdiagnozowano dysfunkcje układu nerwowego.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego że choroby neurologiczne mogą mieć różne podłoże, objawy oraz przebieg. Z istnienia wielu z nich nie zdajemy sobie sprawy. Jedyna możliwość żeby ustrzec się przed konsekwencjami to szybka reakcja.

Celem programów rehabilitacji neurologicznej które proponujemy jest utrzymanie funkcji jak ich przywracanie.

Wspólna praca z pacjentem pozwala na przywrócenie w maksymalnym możliwym zakresie wszystkich utraconych funkcji tak, aby pacjent mógł lepiej radzić sobie w życiu codziennym.

Rehabilitacja ukierunkowana jest także na podtrzymywanie tych funkcji, które pozostały, co jest szczególnie ważne w przypadku postępujących chorób neurologicznych. Staramy się, aby proponowane zakresy ćwiczeń miały przede wszystkim kontekst praktyczny i pomagały utrwalać prawidłowe wzorce ruchowe, co finalnie pozwala zapobiegać pogorszeniu sprawności.